دانشگاه بزرگمهر قاینات

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

دومین نمایشگاه دانشجویی ایران در بزرگمهر قائنات افتتاح شد

عصر چهارشنبه (96/02/06) دومین نمایشگاه دانشجویی ایران در بزرگمهر قائنات با حضور مسئولین شهرستان قاین افتتاح شد. این نمایشگاه که تا 10اردیبهشت ماه از ساعت18تا 22 برای بازدید عموم در محل خیابان امام خمینی(ره)روبه روی مسجد جامع -ساختمان موسسه اعتباری نور دایر است، دانشجویان دانشگاه بزرگمهر قائنات از استانهای گلستان،خراسان جنوبی،کردستان،خوزستان،کهکیلویه وبویراحمد،چهارمحال بختیاری گوشه ای از آداب ورسوم وصنایع دستی ولباس محلی وسوغات محلی خودرا به معرض نمایش گذاشته اند.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که امام جمعه ،فرماندار وجمعی از مسئولین شهرستان قاین حضور داشتند دکتر محمد حسین شفیعی میم رئیس دانشگاه بزرگمهر قاین هدف از برگزاری این نمایشگاه را آشنایی بیشتر دانشجویان با آداب ورسوم محلی استان های مختلف ذکر کرد و گفت: این نمایشگاه به نوعی مشاغل خرد و صنایع کوچک را می تواند به دیگران معرفی کند و در سالی که از سوی رهبری معظم انقلاب به نام اقتصاد مقاومتی،تولید واشتغال نامیده شده است می توان از این نوع نمایشگاه ها نیز درجهت مشاغل خرد و تولید و اشتغال بهره  برد و از این مشاغل کوچک و خرد به سمت یک اقتصاد پایدار پیش رفت.

9202061

 

آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین نیز این اقدام دانشجویان را بسیار خوب دانست و  گفت: امید است که در سال آتی شاهد راه اندازی نمایشگاهی در سطح وسیع تر باشیم و این نمایشگاه ها خود می تواند برای معرفی و اقتصاد هر شهری موثر باشد.

دکتر کهن ترابی فرماندار قاین نیز  در آیین افتتاح دومین نمایشگاه دانشجویی ایران در بزرگمهر گفت: این نمایشگاه ها برای آشنایی با فرهنگ سایر شهرهای کشور لازم است و ضمن این که باعث نشاط عمومی و آشنایی بیشتر با فرهنگ سایر استان ها می شود دربحث اقتصاد مقاومتی نیز می تواند الگویی برای اقتصاد خرد در شهرستان باشد.

  9602062

 

9602063

 

9602064

 

9602065

 

 

خدمات وب

تلفن های تماس

از طریق پل های ارتباطی دانشگاه همواره پاسخگوی شما دانشجویان عزیز هستیم

خبرنامه دانشگاه

شما اینجا هستید: خانه حوزه ریاست ریاست امور فرهنگی دومین نمایشگاه دانشجویی ایران در بزرگمهر قائنات افتتاح شد